Nowości  Domeny  Hostingi  Współpraca  Klienci  Kontakt    
 

Domenklatura.pl > Domeny z rozszerzeniem .sport dostępne do rejestracji

2019-01-08 Domeny z rozszerzeniem .sport dostępne do rejestracji

Domeny internetowe z nowym rozszerzeniem .sport rejestrować można od początku 2019 roku.

Rozszerzenie domenowe .sport to efekt lat starań o takową międzynarodowej sportowej społeczności. W 2012 roku Globalne Stowarzyszenie Międzynarodowych Federacji Sportowych (Global Association of International Sports Federations, GAISF), znane wówczas jako SportAccord, złożyło wniosek o obsługę rozszerzenia internetowego .sport. Po rozwiązaniu sporów rozszerzenie .sport zostało utworzone w katalogu głównym systemu nazw domen internetowych w dniu 10 stycznia 2018 roku.


all.sport - strona GAISF o nowym sportowym domenowym rozszerzeniu

Rozszerzenie wprowadzono w 3 krokach. Wpierw pierwszeństwo w rejestracji domen miały federacje, organizacje i kluby sportowe oraz właściciele marek sportowych. Od początku 2019 roku domena .sport dostępna są już dla każdego w publicznej rejestracji. Domeny z rozszerzeniem .sport zainteresują zapewne drużyny sportowe, organizatorów zawodów sportowych i oczywiście dla fanów i ludzi związanych ze sportem.

Rejestracja domen .sport odbywa się przez kilkudziesięciu partnerskich rejestratorów domen jak np. Tucows. Podobnie jak w przypadku innych najczęstszych rozszerzeń domenę .sport rejestruje się na rok czasu, po czym przedłuża przynajmniej co roku.

Domenklatura.pl na serwisach społecznościowych: